Gavarit
on Google+
stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Voina

Voina jest grupą artystyczną, która ostatnimi czasy wzbudza wiele emocji. Kolektyw powstał w 2007r., ich celem jest przeniesienie patriotyzmu poprzez sztukę na ulicę Rosji. Jak przyznają ich idolem jest Dmitrij Prigow, rosyjski konceptualista. Voina liczy około 200 członków.

Chcą tworzyć żywą sztukę, która będzie prowokowała ich odbiorców; chcą odrodzenia rosyjskiej kultury śmiania się, typowego dla nich absurdu.

Jedną z pierwszych ich akcji było uczczenie śmierci Prigowa w ramach akcji: "Uczta". Członkowie Voiny urządzili w wagonie metro kolacje, z której mogli skorzystać jej pasażerowie.

 

Następna była "Я ЕБУ МЕДВЕЖОНКА" podczas której całkowicie rozebrani odbywali stosunki seksualne w muzeum. Zdjęcia z blogu jednego z uczestników akcji: adolfych

voina

voina

Wideo z demonstracji:

 

"Edukacja męty w jego domu" - w dniu inauguracji nowego prezydenta na komendzie policji zostały wywieszone jego zdjęcia (źródło: milicaner)

voina

voina

 

Ich najnowszym projektem jest: "Хуй в плену у КГБ!" (źródło zdjęc: plucer)

voina

 

W październiku ubiegłego roku dwóch członków grupy - Oleg Worotnikow i Leonid Nikolajew zostało aresztowanych a ich mieszkanie zostało przeszukane. Jak podaje BBC zostali wypuszczeni dopiero po wpłaceniu kaucji przez Banksy'ego.

Więcej informacji na ich oficjalnej stronie.

środa, 20 kwietnia 2011, gavarit

Polecane wpisy

Komentarze
2011/04/20 21:06:33
Ok, myślałem, że dzisiaj się nie zdziwię :D