Gavarit
on Google+
stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Człowiek jak każdy inny

O tym, że Władimir Putin jest kimś więcej dla społeczeństwa niż tylko premierem wie każdy. Jest prawdziwym gierojem, na zdjęciach przedstawia się go polującego samotnie, w kostiumie judo, czy czasem nawet jako boską ikonę.

zakon Putina 

Jakiś czas temu pojawiła się w mediach informacja, jakoby powstała sekta, której wyznawcy czczą Putina. Ma on być wcieleniem św. Pawła z Tarsu. Wyznawczynie tej sekty modlą się do ikon z jego podobizną.

 

Mało tego, Putin pojawia się także w popkulturze. Powstał nawet komiks, którego jest głównym bohaterem, ale też towarzyszy mu Dmitrij Miedwiediew w przebraniu niedźwiedzia. Niczym prawdziwy wybawca, ratuje on Rosję przed zgrupowaniem Al - Kaidy, czy też zgrają zombie. Komiks jest dostępny online i można go czytać w dwóch wersjach językowych - rosyjskiej i angielskiej pod tym adresem.

komiks o Putinie

komiks o Putinie

komiks o Putinie

komiks o Putinie

komiks o Putinie

komiks o Putinie

komiks o Putinie

komiks o Putinie

komiks o Putinie 

 

Żeby było mało, premier Rosji pojawia się w tekstach piosenek.

Choć nie zawsze są to utwory pochwalne:

Przeciwko tej piosence, zespołu Stephane i 3G powstały nawet protesty przed ambasadą Gruzji w Rosji (skąd pochodzą dziewczyny z zespołu).

 

A więcej o roli Putina w rosyjskiej popkulturze zawarto w tym filmiku (jest on z angielskimi napisami), polecam, warty obejrzenia.

Watch the full episode. See more Sound Tracks.

sobota, 28 maja 2011, gavarit

Polecane wpisy