Gavarit
on Google+
stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Witamy w ZSSR

W Rosji powstało jedyna w swoim rodzaju biuro turystyczne: goście z zagranicy są oprowadzani po Moskwie XXw. Wycieczka trwa mniej więcej cztery godziny i przez ten czas, specjalnie wynajęci aktorzy popmogą nam się wczuć w realia Związku Radzieckiego. 

Oprowadzanie po stolicy zaczyna się od poznania młodego Lenina tuż pod Muzeum Współczesnej Historii Rosji, który wcześniej był Muzeum rewolucji.  

 

 

 

 Potem turyści przenoszą się do mieszkania rewolucjonisty Gleba Krzyżanowskiego, gdzie towarzyszyć im będzie aktor w mundurze NKWD zamierzający właśnie zrewidować to mieszkanie. Nie odbędzie się bez sprawdzenia dokumentów niektórych z uczestników wycieczki.

 

Następnym punktem wycieczki jest spotkanie się z młodą pionierką, która opowiada o roli szkolnictwa i jej agitatorskiej roli. Oczywiście na każdego czeka szklanka kwasu podana przez bufetową.

 

 

 

By zaznać trochę rozrywki, udajemy się do Parku Katarzyny, które dawniej służyło mieszkańcom do wypoczynku. Można zarówno zagrać w tenisa, potańczyć na scenie, jak i o wiele spokojniej - zagrać partyjkę w szachy.

 

Ostatnim punktem wycieczki jest demonstracja - oczywiście każdemu z uczestników z tej okazji proponuje się kieliszek wódki.

 

 

Cena takiej kilkugodzinnej przygody to w zależności od ilości osób - od 49 do 70 euro. 

czwartek, 01 września 2011, gavarit

Polecane wpisy