Gavarit
on Google+
stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Moscow It-Girls

Kim jest It-girl? Ciężko powiedzieć. U angielskiego pisarza Rudyarda Kiplinga możemy znaleźć zdanie: "It isn't beauty, so to speak, nor good talk necessarily. It's just 'It'." Pisma modowe przekrzykują się, co rusz ogłaszając kolejne dziewczyny it-girls. A kogo możemy do nich zaliczyć w Rosji?

  
Mirosława Duma, Jelena Perminowa i Ksenia Sobczak

 

Zdecydowanie najbardziej znaną z nich jest Ksenia Sobczak, nazywaną "rosyjską Paris Hilton". Jest córką Anatolija Sobczaka, byłego mera Sankt Petersburga. Pracuje jako prezenterka telewizyjna i radiowa, dziennikarka, zdarzyło jej sie wystąpić na ekranie. Naprawdę spora uwagę skupiła na sobie podczas ostatnich wyborów prezydenckich i mityngów, podczas których stanęła po stronie protestujących.

 
 
  A kim jest Mirosława Duma? Tak samo jak panna Sobczak, jej rodzina jest związana z polityką - ojciec Mirosławy jest senatorem. Ona sama pracowała w kilku redakcjach - w rosyjskiej wersji Harper's Bazaar, Tatler, czy Glamour. Często pojawia się na blogach streetfashion i jest uważana za ikonę mody. 

 
 
 

 

I na koniec - Jelena Perminowa. Pochodzi z Syberii. Podczas gdy prasa modowa rozpisuje się o jej stylu, plotkarska prasa rozpisuje się o niej w kontekście nielegalnych używek. Jest dziewczyną Aleksandra Lebiediewa, rosyjskiego oligarchy. 

 
 
 

 

 

źródła: needsuply,stylemuse, therayandthero, swingingparis, RVLH 

 

wtorek, 10 lipca 2012, gavarit
Tagi: kultura Rosja

Polecane wpisy