Gavarit
on Google+
stat4u
RSS
poniedziałek, 20 grudnia 2010
Pierwszy McDonald w Moskwie

Od 31 stycznia, 1990r Moskwiczanie mają możliwość skorzystania z dobrodziejstw koropracji McDonalds. Na placu Puszkina znajduje się na chwilę obecną największa w Rosji restauracja tej firmy.

 

mcdonald w rosji

Żeby pamiętnego 31 stycznia można było skosztować frytek trzeba było postać w kolejce przynajmniej kilka godzin. Tego dnia odwiedziło McDonald ok 30tys klientów.

 

sobota, 18 grudnia 2010
Jak odpowiadać na pytania...

... jeżeli jest się głową państwa.

 

jak odpowiadać na pytania

środa, 15 grudnia 2010
Stilyagi, czyli Hipsterzy

Film nie jest najnowszy, bo z 2008r opowiadający o młodzieży w sowieckiej Rosji, od późnych lat '40 do wczesnych '60. "Stilyaga" na język polski został przetłumaczony jako: "bikiniarz", na język angielski zaś jako: "hipster" - ostatnio dosyć modne określenie.

 

Stilyagi

Stilyagi

Stilyagi

 

 

Film warto obejrzeć nie tylko ze względu na muzykę i stroje, ale przede wszystkim na przedstawioną tam Rosję.

 

 

A dla tych, którzy mieliby ochotę pobawić się w rytm tamtej muzyki zapraszam jutro do Wrocławia, do Kredance'u na imprezę inspirowaną Stilyagi.

ruskie disko

 

niedziela, 12 grudnia 2010
Taniec Nataszy

Kolejna książka o polecenia. Tym razem Orlando Figes, znany brytyjski historyk przedstawia dzieje kultury rosyjskiej od połowy XXVI fo XX w. Czytająć jego książkę, naprawdę trudno uwierzyć, że Figes sam nie jest rosjaninem. Jak nikt inny potrafi wgłębić się w rosyjską duszę.

 

figes

 
1 , 2 , 3