Gavarit
on Google+
stat4u
RSS
poniedziałek, 26 marca 2012
Nowosybirski państwowy teatr opery i baletu

Jest to największy w Rosji teatr - większy nawet od Teatru Balszoj. Znajduje się na głównym placu Nowosybirska. Ostatnio przeszedł rekonstrukcję i w tym momencie może pomieścić jednorazowo 1774 gości. Część z poniższych zdjęć została zrobiona podczas próby opery Carmen. 

  

   

 

   

   

 

źródło: gelio nsk 

piątek, 23 marca 2012
Jewgienij Fiks

 

Jewgienij Fiks jest artystą urodzonym w Moskwie w 1972 roku, autorem wielu projektów, których tematem jest dialog pomiędzy postsowieckiem wschodem a zachodem. Jego prace sa wystawiane w wielu galeriach, nie tylko w Moskwie, czy w Nowym Yorku, gdzie obecnie mieszka. 

 

Pieśń Rosji, to kolekcja obrazów olejnych, namalowanych na podstawie fotosów z filmów nakręconych w Hollywood w okresie 1943-1944, które miały polepszyć zdanie o ZSSR. Północna Gwiazda, Pieśń Rosji były filmami typowo propagandowymi nawiązującymi do estetyki socrealizmu. Co ważne powstały przed okresem Zimnej Wojny.

  

 

W ramach projektu Lenin w twojej biblioteczce, Fiks rozesłał 100 kopii książki autorstwa Lenina Imperializm Jako Najwyższe Stadium Kapitalizmu do 100 największych korporacji, w których znalazły się między innymi Coca Cola, Chanel, General Electric, IBM.  Tylko 14 książek zostało przyjętych, 20 zostało zwróconych, los pozostałych jest nieznany.

 

 

 

 

 

  

źródło: yevgeny fiks 

środa, 21 marca 2012
Rosja w obiektywie Jamesa Hilla

 

źródło: James Hill via etoday 

poniedziałek, 19 marca 2012
Fabryka point

Rosyjski bloger Kirył Kuźmin urządził sobie wycieczkę do fabryki GRISHKO, w której tworzone są pointy. Co ciekawe para takiego obuwia składa się z około 50 elementów wykonywanych ręcznie. 

  

źródło: kirill-kuzmin 

 
1 , 2 , 3