Gavarit
on Google+
stat4u
RSS
środa, 17 kwietnia 2013
Prasa rosyjskiej emigracji

Strona Librarium.fr udostepniła archiwum publikacji, które ukazały się na emigracji w okresie pomiędzy I i II Wojną Światową. Archiwum jest ciągle uzupełniane, a gazety można przeglądać bezpłatnie online, lub pobrać je w formie pdf. 

 

piątek, 12 kwietnia 2013
Niech żyje bal!

W 1903 roku odbył się ostatni bal kostiumowy w Carskiej Rosji na taka skalę. Sam kostium Cara Mikołaja II był przygotowany przez dyrektora Ermitażu, a część akcesoriów wypożyczono ze Zbrojowni kremlowskiej. Szykowna suknia carycy były przygotowana przez pracownię Faberge, do jej ozdobienia wykorzystano szmaragdy i brylanty. Zaproszeni gości (a było ich ponad dwa tysiące) byli przebrani w kostiumy z XVII wieku.

środa, 03 kwietnia 2013
Tandem

Aleksander Apokow w ramach projektu Tandem stworzył serię obrazów przedstawiających Władimira Putina i Dmitrija Miedwiediewa w zwyczajnych sytuacjach. Z nieodłączną szachownicą.

 

wtorek, 02 kwietnia 2013
W poszukiwaniu Ludmiły Putin

Prezydenci krajów często pokazują się ze swoimi małżonkami, co ma bardziej znaczenie pijarowskie; niektóre pierwsze damy (Obama, Kwaśniewska) staje się zaangażowane w różne organizacje publiczne i są często widoczne w mediach. Z Ludmiłą Putin jest wprost odwrotnie. 

W 1983 roku wzięła ślub z Władimirem Putinem i wygląda na to, że ma to swoją cenę. 

 

Ostatni raz widziano ją publicznie rok temu podczas inauguracji kolejnej kadencji jej męża na Kremlu. Od tego czasu ślad po niej zaginął i media, ale też i zwykli obywatele plotkują: podobno przebywa w monasterze, jest w ciąży i leczy się za granicą, rozwiodła się i mieszka teraz w Niemczech, itd. Ciężko jest tez znaleźć jakiekolwiek informacje dotyczące jej rodziny, w tym dwóch córek (Marii i Jekateriny). Jedyne zdjęcie, to te, które zostały udostępnione mediom (na których dziewczynki maja nie więcej niż po kilka lat).

Prawda jest podobno nieprzewidywalnie nudna: Ludmiła Putin nie lubi blasków fleszy, zagranicznych podróży i ciągłej uwagi mediów. Podobno w dniu w którym jej mąż po raz pierwszy wygrał wybory płakała przez cały dzień. Zrozumiała, że jej prywatne życie właśnie się zakończyło. Poza tym, w przeciwieństwie do pierwszych dam zachodnich krajów - rosyjska pierwsza dama nie wtrąca się do polityki, stoi tuż przy mężu i jest przede wszystkim opiekunką domowego ogniska i matką. 

 
1 , 2