Gavarit
on Google+
stat4u
RSS
niedziela, 15 lipca 2012
Rosyjski Hollywood

Aleksander Wasilijew, znany kolekcjoner i krytyk mody wydał w 2010 roku książkę Rosyjski Hollywood. To po prostu album z fotosami z planów filmowych - galeria często zapomnianych już aktorów, czy zakurzonych filmów. Piękne aktorki i nienaganni gentelmani. 

 
 
 
 
 
 
 
 

wtorek, 10 lipca 2012
Moscow It-Girls

Kim jest It-girl? Ciężko powiedzieć. U angielskiego pisarza Rudyarda Kiplinga możemy znaleźć zdanie: "It isn't beauty, so to speak, nor good talk necessarily. It's just 'It'." Pisma modowe przekrzykują się, co rusz ogłaszając kolejne dziewczyny it-girls. A kogo możemy do nich zaliczyć w Rosji?

  
Mirosława Duma, Jelena Perminowa i Ksenia Sobczak

 

Zdecydowanie najbardziej znaną z nich jest Ksenia Sobczak, nazywaną "rosyjską Paris Hilton". Jest córką Anatolija Sobczaka, byłego mera Sankt Petersburga. Pracuje jako prezenterka telewizyjna i radiowa, dziennikarka, zdarzyło jej sie wystąpić na ekranie. Naprawdę spora uwagę skupiła na sobie podczas ostatnich wyborów prezydenckich i mityngów, podczas których stanęła po stronie protestujących.

 
 
  A kim jest Mirosława Duma? Tak samo jak panna Sobczak, jej rodzina jest związana z polityką - ojciec Mirosławy jest senatorem. Ona sama pracowała w kilku redakcjach - w rosyjskiej wersji Harper's Bazaar, Tatler, czy Glamour. Często pojawia się na blogach streetfashion i jest uważana za ikonę mody. 

 
 
 

 

I na koniec - Jelena Perminowa. Pochodzi z Syberii. Podczas gdy prasa modowa rozpisuje się o jej stylu, plotkarska prasa rozpisuje się o niej w kontekście nielegalnych używek. Jest dziewczyną Aleksandra Lebiediewa, rosyjskiego oligarchy. 

 
 
 

 

 

źródła: needsuply,stylemuse, therayandthero, swingingparis, RVLH 

 

Tagi: kultura Rosja
15:30, gavarit
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 lipca 2012
Stalin jest jak Facebook

 
 
 
 
 
 

środa, 27 czerwca 2012
Wiera Chołodnaja

Największa gwiazda niemego kina rosyjskiego. Miała zostać baletnicą, była nawet uczennicą w Teatrze Bolszoj, występowała na scenie razem z Wierą Komisarżewską, która była jej idolką. 

Swoją pierwszą rolę zagrała w Annie Kareninie w reżyserii Władimira Gardina. Oczywiście grała Kareninę. Ale to w filmach Jewgienija Bauera zdobyła ogromna popularność: Pieśń triumfującej miłości była prawdziwym hitem i przyniosła Wierze tytuł "Królowej ekranu".

Jej filmy pojawiały się zarówno w czasie I Wojny Światowej jak i podczas rewolucji w 1917 - bywało, że nowe filmy z jej udziałem pojawiały się nawet co trzy tygodnie.

Zmarła zaledwie w wieku 25 lat. Oficjalnie była jedną z ofiar panującej wtedy pandemii grypy. Nieoficjalnie mówi się, że została otruta przez francuskiego ambasadora, który podejrzewał ja o bycie bolszewickim szpiegiem.

Co jest smutne, spekuluje się, że filmów z jej udziałem jest przynajmniej pięćdziesiąt, być może nawet około 100. Niestety do naszych czasów przetrwało zaledwie kilka nagrań.