Gavarit
on Google+
stat4u
RSS
czwartek, 21 czerwca 2012
Moskiewski cyrk.

Ani słowa o polityce, tytuł jak najbardziej dosłowny :)

 
 
 
 
  
 

źródło

 
 

wtorek, 19 czerwca 2012
Gimnazjalistki

Uwielbiam takie zdjęcia - zresztą młode panny prezentują się na nich naprawdę świetnie. W obowiązkowych strojach/uniformach wyglądają elegancko i pewnie na nieco starsze niż są w rzeczywistości. Zdjęcia byly robione na przełomie XIX i XX wieku, a znalezione - na blogu humus 
   

 
 

 
 

 
        


poniedziałek, 18 czerwca 2012
Cyrylica ponownie odkrywana

Pewna młoda artystka Anna Grosh, urodzona w Kranojarsku a obecnie mieszkająca w Kalifornii, zachwyciła się cyrylicą i jej przemianą na przestrzeni lat. Co więcej postanowiła odtworzyć jej piękno, które za czasów Piotra I zostało nadszarpnięte. Ale najlepiej opowie ona o tym sama - i to ze świetną oprawą:

   

 

I oto próbka efektów jej pracy:

 

 

Więcej  możecie znaleźć na jej stronie, a nawet jeżeli macie chwilę czasu - jej książka o cyrylicy jest dostępna do ściągnięcia.

Tagi: kultura Rosja
22:05, gavarit
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 czerwca 2012
Zbrodnia i kara - wersja komiksowa

Pewien czas temu na polskim rynku ukazała się komiksowa wersja Mistrza i Małgorzaty (do kupienia tutaj), którą bardzo polecam, a ostatnio udało mi się znaleźć skany całkiem starego wydania komiksowej wersji Zbrodni i kary Dostojewskiego. Wydaje mi się, że przy odrobinie szczęścia można go kupić na Amazon, lub szperając na eBayu. Tymczasem, gdybyście chcieli go poczytać na ekranie, całość zebrana jest na blogu russian culture.